Теплові мережі, котельні, теплові пункти

Теплова мережа - система трубопроводів (теплопроводів) для транспортування і розподілу теплоносія (гарячої води або пари) при централізованому теплопостачанні. Розрізняють магістральні і розподільні Теплові мережі; споживачі під'єднуються до розподільних Теплових мереж через відгалуження. За способом прокладки Теплові мережі підрозділяють на підземні і наземні (повітряні). У містах і селищах найбільш поширені підземна прокладка труб в каналах і колекторах (спільно з іншими комунікаціями) і так звана безканальна прокладка — безпосередньо в грунті. Наземна прокладка (на естакадах або спеціальних опорах) зазвичай здійснюється на територіях промислових підприємств і поза межею міста. Для споруди Теплової мережі застосовують головним чином сталеві труби діаметром від 50 мм (підведення до окремих будівель) до 1400 мм (магістральні Теплові мережі).

Температура теплоносія в Тепловій мережі змінюється в широких межах; для компенсації температурних подовжень трубопроводів застосовують компенсатори — зазвичай гнучкі (П-образні) для трубопроводів невеликого діаметру (до 300 мм) і осьові (сальникові і лінзові) для трубопроводів великого діаметру. Зниження теплових втрат в трубопроводах Теплової мережі досягається їх теплоізоляцією. У каналах і при наземній прокладці для теплової ізоляції використовуються переважно вироби з мінеральної вати; при безканальній прокладці застосовують ізоляційні матеріали, що наносяться на трубопровід в заводських умовах (пінобетон, бітумоперліт та ін.), а також сипкі, такі, що укладаються в траншею в процесі монтажу Теплової мережі (наприклад, асфальтоїзол). Теплова ізоляція використовується також для захисту зовнішньої поверхні теплопроводу від корозії.

Мінеральна вата використовується як теплова ізоляція для труб теплових мереж більше 30 років. Досвід експлуатації показує, що даний тип ізоляції не може повною мірою забезпечувати надійну і довговічну роботу трубопроводів. Гідрофільність матеріалу призводить до попадання вологи на поверхню сталевих трубопроводів, що інтенсифікує процеси корозії. Вже через 5-10 років експлуатації на 50% труб в ізоляції з мінеральної вати присутні корозійні процеси, а у 24 випадках зі 100 виникає аварійна ситуація. Важливим фактом при роботі теплопроводів в мінеральній ваті є збільшення теплових втрат. При зволоженні ізоляції втрати тепла можуть зрости в 2 і більше разів понад норму. Проте мінеральна вата, залишається незамінним матеріалом при ізоляції високотемпературних трубопроводів і у випадках, коли вимоги пожежної безпеки не дозволяють використовувати інші типи ізоляції.

У теплових мережах втрачається вся економія від комбінованого виробництва тепла і електроенергії на ТЕЦ. Саме у теплових мережах наступає кінець вітчизняної теплофікації – технічній ідеї, що перемогла в Радянському Союзі.

Загальна ситуація з тепловими мережами останніми роками різко погіршилась. Скорочення фінансування привело до зменшення об'ємів перекладань труб. Керівництво підприємств теплопостачання, прагнучи не допустити збільшення аварійності, намагалося зберегти об'єми перекладань, знижуючи вимоги до якості і всіляко здешевлюючи будівельні роботи. Перекладені мережі мали дуже низький ресурс і через 5 – 7 років вимагали нового перекладання. У результаті, кількість аварійних мереж до 2000 року почала рости в геометричній прогресії, а кількість аварій стала подвоюватися через кожні 2 року, в середньому збільшившись за останні 6 років в 10 разів. Як наслідок в рази збільшилася і потужність аварійних служб. А у зв'язку з хронічним недофінансуванням галузі стан тепломереж на даний момент в багатьох містах є катастрофічним.

Теплові мережі і труби систем опалення і теплопостачання в Україні найдорожчі в світі:

· реальні теплові втрати ізоляції складають від 20 до 50% вироблення тепла взимку і від 30 до 70% влітку, це підтверджується різким зменшенням необхідного виробництва тепла при переході на індивідуальні джерела і вимірами теплових втрат на реальних теплових мережах;

· витоки теплоносія перевищують норми, прийняті в розвинених країнах, у багато разів;

· заміна труб із-за корозії відбувається в 4 – 5 разів частіше, ніж прийнято в інших країнах.

Навіть застосування труб в ппу ізоляції, при мізерних об'ємах впровадження, зіткнулося з невгамовним бажанням заощадити. Якість труб ппу більшості підприємств-виробників нижча за будь-яку критику, якість будівництва ще нижча, система контролю вологості ізоляції (єдине джерело правдивої інформації про якість будівництва і експлуатації) майже не застосовується.

У результаті труби в ппу, експлуатовані в інших країнах по 30 – 50 років, у нас часто починають виходити з ладу на 2 – 4-й рік експлуатації.

Не можна не згадати і корупцію. Зазвичай важко приписати зайві об'єми перекладання в погонних метрах, тому «заробляють» не на об'ємах, а на якості. В результаті вимоги до якості, і так не дуже високі, знизилися до рівня мінімальної зовнішньої благопристойності. Навіть простий захід, що визначає ресурс трубопроводу, – нанесення на трубу ппу якісного антикорозійного покриття, повсюдно замінено або на фарбування забороненим до застосування в теплових мережах кузбас-лаком, або нанесенням ізоляції на непідготовлену поверхню труби. А щоб не було питань, служби по перевірці якості покриттів в теплопостачальних підприємствах відсутні. Відсутні також служби контролю за зміною корозійних чинників і швидкістю корозії трубопроводів, оскільки контроль має на увазі об'єктивну інформацію. В результаті безаварійний період життя знов перекладених теплових мереж рідко перевищує 5-6 років.

Найбільша кількість порушень відбувається не при новому будівництві, а при перекладаннях теплових мереж, що виконуються повсюдно без проектів і із застосуванням технічних рішень, що влаштовують тільки керівництво теплопостачальних підприємств. В основному, при заміні теплових мереж, якість прокладок настільки низька, що саме поняття «якість» до них застосовувати неможливо. Причому всюди це обгрунтовується необхідністю економити. Так як проекти відсутні, єдиним документом, по якому можна щось контролювати, є акти виконаних робіт, але вони складаються після того, як тепломережа засипана

Найгірша особливість сталевих трубопроводів теплової мережі – корозія. Тому основна увага при експлуатації теплової мережі повинна приділятися захисту від неї.

З цією метою на теплоізоляційну оболонку наносять шар водонепроникного матеріалу. Застосовують і спеціальні покриття (з ізола, стеклоемальові, епоксидні та ін.), що наносяться безпосередньо на поверхню трубопроводу. Для захисту від корозії внутрішньої поверхні трубопроводу і запобігання виникнення на ній накипу вода, що заповнює Теплову мережу, проходить водопідготовку.

Водопідготовка, обробка води, що поступає з природного вододжерела на живлення парових і водогрійних котлів або для різних технологічних цілей. Водопідготовка проводиться на ТЕС, транспорті, в комунальному господарстві, на промислових підприємствах. Водопідготовка полягає в звільненні води від грубодисперсних і колоїдних домішок і солей, що містяться в ній, тим самим запобігає відкладенню накипу, віднесенню солей парою, корозії металів, а також забрудненню оброблюваних матеріалів при використанні води в технологічних процесах. Водопідготовка включає наступні основні методи обробки: освітлювання (видалення з води коагуляцією, відстоюванням і фільтруванням колоїдних забруднень та суспензованих забруднень); пом'якшення (усунення жорсткості води осадженням солей кальцію і магнію, вапном і содою або видалення їх з води катіонуванням); знесолення і обезкремнювання (іонним обміном або дистиляцією у випарниках); видалення розчинених газів (термічним або хімічним методом) і оксидів заліза і міді (фільтруванням).

Слід зазначити що внаслідок високої ціни хімічних реагентів, необхідних для водопідготовки, дана процедура є дуже дорогою, тому будь-які витоки теплоносія (що часто виникають при зношених тепломережах) обходяться споживачам вкрай дорого.

Схеми магістральних Теплових мереж можуть бути радіальними (тупиковими) або кільцями. Щоб уникнути перерв в постачанні тепла передбачається з'єднання окремих магістральних мереж між собою, а також пристрій перемичок між відгалуженнями. При великій довжині магістральних Теплових мереж на них встановлюють підкачуючі насосні підстанції. На трасі Теплової мережі і в місцях відгалужень обладнують підземні камери, в яких розміщують запорно-регулювальну арматуру, сальникові компенсатори.

Теплові мережі українських міст виходять з ладу в середньому через 5-6 років при нормативному терміні служби не меншого 25 років. Однією з причин виходу з ладу теплових мереж є високий рівень електрохімічної корозії через велику кількість електричних кабелів і електрифікованого транспорту в крупних містах.

Перш ніж тепло потрапить до споживача воно проходить через теплові пункти, в яких здійснюється пониження параметрів теплоносія до заданого значення та підігрів води на потреби гарячого водопостачання.

Послуги

Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.